KURS POZYTYWNEJ DYSCYPLINY DLA RODZICÓW

4 sytuacje:

1.

Po raz dziesiąty prosisz dziecko, aby się ubrało. Wiesz, że zostało mało czasu do wyjścia, i prawdopodobnie znowu się spóźnisz. Zaczynasz się denerwować, nerwowo poganiać dziecko. Na koniec sama/sam je ubierasz, awantura wisi w powietrzu.

2.

Jesteście w sklepie. Twoje dziecko chce zabawkę. Gdy odmawiasz, rzuca się na ziemię i zaczyna krzyczeć. Ludzie się patrzą, zatrzymują się, oceniają.

3.

Twój nastolatek znowu się spóźnił. Mimo że ustaliliście, o której najpóźniej ma być w domu, po raz kolejny nie dotrzymał słowa. Dodatkowo wydaje Ci się, że czujesz od niego alkohol  i papierosy. Zaczynasz mu robić wyrzuty, w końcu ostentacyjnie wychodzi z pokoju, mówiąc, że nie może Cię już słuchać.

4.

Twój syn/córka znowu nie chce iść do przedszkola/szkoły. Jest bardzo wrażliwy i na każdy błąd czy niepowodzenie reaguje płaczem, wycofaniem i zniechęceniem. Czuje się gorsze od innych. Nic nie daje tłumaczenie, że tak nie jest.

 

Skoro czytasz to dalej, to pewnie któraś z tych sytuacji jest Ci bliska.

Te i inne historie słyszymy od Rodziców na warsztatach. Rozwiązujemy problemy, bazując na wieloletnim doświadczeniu psychologicznym prowadzącego oraz metodzie wychowawczej Pozytywna Dyscyplina.

Wiedza, którą zdobędziesz na szkoleniu, przyda Ci się teraz i w przyszłości, zapraszamy także nauczycieli.

Najbliższy termin warsztatów: 15–16 czerwca, Warszawa, sob. i nd. 10.00–16.00.

Forma warsztatu: kameralne grupy (do 12 osób), nauka przez własne doświadczenie, teoria poparta praktyką, łatwy przekaz wiedzy opierający się na przykładach z życia prowadzącego i rodziców.

Prowadzący warsztat:Wojciech Cywiński – psycholog, coach, autor programu OTO SZCZĘŚLIWI GENIUSZE. Na co dzień pracuje z dziećmi w szkołach i przedszkolach, organizuje kolonie letnie i zimowiska oraz prowadzi kursy POZYTYWNEJ DYSCYPLINY dla rodziców i nauczycieli. Prywatnie jest ojcem dwojga, już dorosłych i szczęśliwych ludzi, dziadkiem trojga wnucząt i mężem z 37-letnim stażem.

Ukończone certyfikowane kursy: Edukator Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, Edukator Pozytywnej Dyscypliny dla Nauczycieli, Edukator Wczesnego Dzieciństwa.

Koszt udziału w warsztatach:400 zł/osoba, 700 zł/para, 350 zł dla Rodziców uczestników koloni letnich i zimowych Oto Szczęśliwi Geniusze

Więcej informacji: pozytywna@otoszczesliwigeniusze.pl, Tel. 783-963-131 (Monika Heise)

Po ukończeniu kursu uczestnicy mają możliwość otrzymania wsparcia i brania udziału w cyklicznych warsztatach Pozytywnej Dyscypliny.

ZAPRASZAMY! 🙂

Odbyte kursy:

  • 14-15 kwiecień 2018
  • 12-13 maja 2018
  • 29 – 30 września 2018
  • 12-13 stycznia 2019

KURS POZYTYWNEJ DYSCYPLINY DLA NAUCZYCIELI

 

Zapraszamy placówki edukacyjne (szkoły, przedszkola, kluby malucha) do skorzystania z naszej oferty kursów dla szkół z zakresu prowadzenia zajęć z dziećmi w myśl zasad Pozytywnej Dyscypliny w klasie. Kursy Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli prowadzimy tylko w zamkniętych grupach zorganizowanych.

 

Kurs pozwoli poprawić relacje w szkole między uczniami, nauczycielami a uczniami, jak również relacje nauczyciel–rodzic.

Po ukończonym kursie nauczyciele będą mieć praktyczną wiedzę o mechanizmach zachowań swoich uczniów (pozytywnych i negatywnych) i jak na takie zachowania reagować (dzięki poznanym metodom i technikom radzenia sobie z zachowaniem). Nauczyciele poznają techniki i metody wprowadzenia Pozytywnej Dyscypliny w swoich klasach i na zajęciach.

W trakcie kursu poznają Państwo techniki, jak:

  • być jednocześnie uprzejmym i stanowczym dla swoich uczniów,
  • rozwiązywać problemy i być konsekwentnym, a nie stosować kary,
  • zbudować w swoich uczniach poczucie własnej wartości i sprawczości,
  • przeprowadzać spotkania klasowe (założenia, konstrukcja i sposób prowadzenia, wraz z trudnościami i korzyściami pojawiającymi się podczas jego przeprowadzania),
  • karty w stresie i ich wpływ na zachowania własne i swoich uczniów,
  • stosować podstawowe narzędzia budowania pozytywnej atmosfery w klasie.

Więcej informacji o Pozytywnej Dyscyplinie jest dostępnych na naszej stronie internetowej (http://otoszczesliwigeniusze.pl/czy-wiesz-ze-kacik-dobrych-rad/). Zapraszamy.

Cena: ustalana jest indywidualnie zależnie od wielkości grupy, jak również od czasu trwania kursu. Cena będzie zawierać program kursu PD dla nauczycieli, materiały dodatkowe, a także w razie wątpliwości pomoc po ukończeniu kursu. Wystawimy faktury za wykonaną usługę.

Termin kursu jest ustalany indywidualnie w zależności od potrzeby i dyspozycyjności placówki i prowadzącego kurs.

Jeśli są Państwo zainteresowani wprowadzeniem techniki do swoich placówek edukacyjnych zapraszamy do kontaktu: pozytywna@otoszczesliwigeniusze.pl lub po nr 502-379-831 (bezpośrednio z edukatorem/prowadzącym).